Často kladené dotazy
Zde naleznete často kladené dotazy ohledně projektů.
Čištění vody probíhá za pomoci bakterií, které potřebují pro svou správnou funkci pravidelný přísun odpadních vod a kyslík, ten zajišťuje elektrické dmychadlo.
Ceny nejběžnějších domácích čističek odpadních vod se pohybují okolo 36.000 Kč.
Povolení k výstavbě je třeba. V případě, že je čistírna určena k čištění odpadních vod do kapacity 50 ekvivalentních obyvatel a zároveň nese certifikační označení CE, stačí ohlášení.
Pro stavební povolení
má vodoprávní úřad stanovenou zákonnou lhůtu v maximální délce tří měsíců od zahájení vodoprávního řízení. Povolení k nakládání s přečištěnými vodami se uděluje na dobu deseti let, po uplynutí této lhůty je nutné opětovně podat žádost.
U ohlášené stavby
může stavebník provést stavbu na základě souhlasu vodoprávního úřadu s provedením stavby. K vyjádření souhlasu má vodoprávní úřad stanovenou lhůtu čtyřiceti dnů od podání ohlášení. Pokud stavebník neobdrží do konce této stanovené lhůty vyjádření a nebude mu v této lhůtě doporučen zákaz k výstavbě, platí, že je stavebníkovi souhlas udělen.
Za přestupek lze uložit pokutu podle § 116 odst. 1 písm. b vodního zákona za nedovolené vypouštění odpadních vod do vod povrchových nebo podzemních popř. v rozporu s vodním zákonem ve výši do 100.000 Kč. Sankce za užívání stavby bez kolaudačního souhlasu nebo v rozporu s kolaudačním souhlasem až do 1.000.000 Kč v souladu s § 178 stavebního zákona.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. est laborum.
Pro kanalizační přípojku o maximální délce 50 metrů je dostačující územní souhlas.
Nad 50 metrů délky kanalizační přípojky je nezbytné územní rozhodnutí a je třeba provést ohlášení příslušnému stavebnímu úřadu.
Pokud kanalizační přípojku schvalujete společně s nemovitostí, stačí Vám stavební povolení.
Pro vodovodní přípojku o maximální délce 50 metrů je dostačující územní souhlas.
Nad 50 metrů délky vodovodní přípojky je nezbytné územní rozhodnutí a je třeba provést ohlášení příslušnému stavebnímu úřadu.
Pokud vodovodní přípojku schvalujete společně s nemovitostí, stačí Vám stavební povolení.
Přečištěné odpadní vody je možné likvidovat těmito způsoby :
Vsakem do vod podzemních – vsakovacím prvkem či rozstřikem po pozemku
Vypouštěním do vod povrchových – vypouštění do potoka
Vypouštění do kanalizace – v případě, že je to dovoleno správcem kanalizace. Typickým příkladem je vypouštění přečištěných vod do dešťové kanalizace, do které správce musí povolit vypouštění
Zákon nařizuje danou posloupnost likvidace.
Prvotním řešením je napojení se na kanalizaci. Pokud se kanalizace v oblasti nenachází či není technicky možné se napojit, tak se musí přečištěné vody svést do nejbližší vodoteče. Pakliže ani jedna varianta není možná, lze přečištěné vody likvidovat formou vsakování či rozstřiku po svém pozemku.
Je zde možnost, že příslušný úřad s pádným odůvodněním nařídí splaškové vody akumulovat v bezodtoké jímce.
Neváhejte nás nezávazně kontaktovat.
Máte zájem o projekt, realizaci či se jen na něco zeptat? Jsme tu pro Vás!
E-mail
info@projektbezstarosti.cz
Telefonní kontakt
+ 420 735 937 018
V Pracovní době 8:00 - 16:00
Naleznete nás
Plzeň, Cheb